پنج شنبه : ۲۸ تیر ۱۳۹۷

خانه» آخرین اخبار» اسلاید شو» حوادث» رفسنجان» گالری» مطالب برگزیده سایت » درصد حیوان گزیدگی در رفسنجان بیشتر از میانگین کشوری است/مراجعه ۷۰ نفر در ۱۸ روز اول سال ۹۷ برای دریافت واکسن هاری
کدخبر: 39729 - تاریخ انتشار ۱۳۹۷/۰۱/۱۹ - ۱۳:۰۰

درصد حیوان گزیدگی در رفسنجان بیشتر از میانگین کشوری است/مراجعه ۷۰ نفر در ۱۸ روز اول سال ۹۷ برای دریافت واکسن هاری

مدیرگروه بیماری های معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: درصد میزان حیوان گزیدگی در رفسنجان بیشتر از میانگین کشوری است.

مدیرگروه بیماری های معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: درصد میزان حیوان گزیدگی در رفسنجان بیشتر از میانگین کشوری است.

به گزارش”روراستی” نژادقادری مدیرگروه بیماری‌های معاونت بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی رفسنجان افزود: یک هزار و ۲۵۸ نفر در سال ۹۶ دچار حیوان‌گزیدگی شدند و واکسن دریافت کردند و امسال از اول سال تا ۱۸ فروردین حدود ۷۰ نفر برای دریافت واکسن مراجعه کرند که اکثر حیوان‌گزدیدگی‌ها سگ‌های ولگرد و خانگی بوده است.

مدیرگروه بیماری‌های معاونت بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی رفسنجان ادامه داد: میانگین حیوان‌گزیدگی در رفسنجان یک و نیم تا دو برابر بیشتر از کشور است و ضمن اینکه ۷۵ درصد مواردی که برای آزمایش به آزمایشگاه پاستور تهران فرستادیم مثبت و هاری بوده است.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه اولا مردم حیوان خانگی نگه ندارند و اگر افراد در منزل سگ نگه می‌دارند حتما واکسن آن را بزنند، توضیح داد: چنانچه دچار حیوان‌گزیدگی شدند بلافاصله محل را در منزل ۱۵ تا ۲۰ دقیقه با آب پرفشار شست‌وشو دهند و به مرکز بهداشت مراجعه کنند همکاران ما به طور شبانه روزی عمل واکسنیناسیون هاری را انجام می‌دهند.

نژادقادری متذکر شد: حتی اگر فردی توسط گربه گزیده شده باشد و یا خراشیدگی توسط حیوانات پستاندار ایجاد شد حتما به مرکز بهداشت مقابل موزه ریاست‌جمهوری مراجعه و واکسن دریافت کنند.

 

۲ دیدگاه برای “درصد حیوان گزیدگی در رفسنجان بیشتر از میانگین کشوری است/مراجعه ۷۰ نفر در ۱۸ روز اول سال ۹۷ برای دریافت واکسن هاری”

  1. احمدی گفت:

    باعرض سلام.. مسئولین لطف کنند و سگهای ولگرد را یا به جای دیگری منتقل کنند و یا انها را معدوم کنند.. تا به مردم حمله نکنند.. روز جمعه یکی از همین سگها به یک پیرزن ۷۰ ساله حمله کرده و اورا راهی بیمارستان نموده است… تا سگها در کوچه و خیابان ول هستد کسی امنیت جانی ندارد.. من حتی برای خرید نان هم میترسم از خانه خارج شوم.. زیرامنزل ما در انتهای بلوار شهید نوری قرار دارد و روبروی منزل ما ورزسگاهی است که نبمه کاره رها شده و سگهای زیادی در انجا هستند و زاد و ولد هم میکنند.. لطفا رسیدگی شود ممنون

  2. Rozella گفت:

    سلام.خواستم بابت وبسایت خوبتون ازتون تشکر کنم و امیدوارم باعث ایجاد انگیزه براتون
    بشه

    my web-site – دانلود آهنگ

نظر خود را بگذارید