پنج شنبه : ۳۱ خرداد ۱۳۹۷

خانه» آخرین اخبار» اسلاید شو» رفسنجان» مطالب برگزیده سایت » موج های رطوبتی در استان در راه است
کدخبر: 39306 - تاریخ انتشار ۱۳۹۶/۱۲/۱۵ - ۲۰:۵۳

موج های رطوبتی در استان در راه است

سرپرست اداره کل هواشناسی استان کرمان از ورود سامانه بارشی و موجهای رطوبتی به استان کرمان طی هفته آخر اسفندماه جاری تا اوایل سال ۹۷ خبر داد.

سرپرست اداره کل هواشناسی استان کرمان از ورود سامانه بارشی و موجهای رطوبتی به استان کرمان طی هفته آخر اسفندماه جاری تا اوایل سال ۹۷ خبر داد.
به گزارش “روراستی“امیر ذهبی در نشست خبری در دانشگاه ولیعصر(عج) با بیان اینکه بر اساس سامانه های جوی پیش بینی رطوبتی و بارشهای آخر فصل زمستان و اوایل فصل بهار را داریم، اظهار داشت:سامانه تهک از بهترین سامانه های پیشرو و منعطف و کاربردی در راستای ارایه خدمات به کشاورزان است که از سال ۹۳ به صورت دستی راه اندازی شده و امروز به صورت هوشمند است.
وی بیان داشت: در این سامانه کشاورزو پسته کار متوجه زمان بروز سرمازدگی و گرمازدگی محصولات کشاورزی می شود و راهکارهای مقابله با این بحرانها را نیز از طریق این سامانه می تواند دریافت کند.
سرپرست اداره هواشناسی استان کرمان ادامه داد: در رفسنجان در سالهای ۹۳ و ۹۴ سرمازدگی های بهاره ای داشتیم که در سال ۹۵ کار عملیاتی و راه اندازی سامانه تهک برای مبارزه با این پدیده سرمازدگی آغاز شد و به کشاورزان توصیه هایی ارائه شد و در سال جاری نیز به سایر نقاط پسته خیز استان کرمان از جمله سیرجان، راور، زرند، انار، این سامانه گسترش یافت و به کشاورزان راهکارهای دودزایی، بهپاشی و مهپاشی جهت مبازه با سرمازدگی توصیه شد که بسیار مفید بود.

نظر خود را بگذارید