پنج شنبه : ۲۸ تیر ۱۳۹۷

خانه» آخرین اخبار» اسلاید شو» رفسنجان» گالری» مطالب برگزیده سایت » ۶۰ هزار هکتار سطح زیر کشت پسته در رفسنجان کاهش یابد
کدخبر: 36464 - تاریخ انتشار ۱۳۹۶/۰۷/۱۸ - ۱۲:۱۱

۶۰ هزار هکتار سطح زیر کشت پسته در رفسنجان کاهش یابد

استاندار کرمان گفت: باید کشاورزی پایدار با درآمد پایدار داشته باشیم و سطح باغ‌های پسته در این شهرستان از ۸۰ هزار هکتار به ۲۰ هزار هکتار اما با راندمان بسیار بالا کاهش یابد.

استاندار کرمان گفت: باید کشاورزی پایدار با درآمد پایدار داشته باشیم و سطح باغ‌های پسته در این شهرستان از ۸۰ هزار هکتار به ۲۰ هزار هکتار اما با راندمان بسیار بالا کاهش یابد.

به گزارش “روراستی” علیرضا رزم‌حسینی صبح امروز در حاشیه بازدید از کارخانه ضبط پسته آگاه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طی سال گذشته با برگزاری جلسه‌هایی قیمت پسته در شهرستان رفسنجان از ۱۳ هزار تومان به ۳۲ هزار تومان افزایش یافت تا کشاورزان با مشکل مواجه نشوند.

وی همچنین از پیش‌بینی ۴۰۰ میلیارد تومان تأمین مالی برای تجار و کشاورزان پسته‌کار طی سال گذشته در راستای رفع مشکلات پسته‌کاران خبر داد و ابراز داشت: بورس پسته در سال گذشته راه‌اندازی شد و فعال کردن آن در دستور کار جدی ما قرار دارد، اما هنوز فرهنگ‌سازی لازم در زمینه بورس پسته صورت نگرفته در حالی که ابزاری مطمئن برای قیمت‌گذاری و تأمین مالی است.

رزم‌حسینی تصریح کرد: چنانچه فرهنگ بورس پسته در بین کشاورزان پسته‌کار ایجاد شود، مشکل خرید و فروش این محصول طی یک یا دو سال آینده رفع می‌شود، تمام مشکلات پسته مربوط به دولت نیست و از آنجا که با آب ارزان تولید می‌شود، شاهد مصرف بی‌رویه آب هستیم و عمق چاه‌های آب در رفسنجان به ۴۰۰ متر هم رسیده است.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه یکپارچه‌سازی اراضی کشاورزی در استان کرمان در قالب یکی از مصوبات طرح همیاران آب آغاز شده است، زیرا خرده‌مالکی به نفع هیچ کس نیست، اضافه کرد: در کشورهای پیشرفته ۶۷ درصد تولید ناخالص داخلی در بخش خدمات و ۱۶ تا ۲۰ درصد در بخش کشاورزی است.

رزم‌حسینی با اشاره به وجود ۸۰ هزار هکتار باغ پسته در شهرستان رفسنجان عنوان کرد: باید کشاورزی پایدار با درآمد پایدار داشته باشیم و سطح باغ‌های پسته در این شهرستان از ۸۰ هزار هکتار به ۲۰ هزار هکتار اما با راندمان بسیار بالا کاهش یابد

 

۳ دیدگاه برای “۶۰ هزار هکتار سطح زیر کشت پسته در رفسنجان کاهش یابد”

 1. شهروند رفسنجان گفت:

  طی سال گذشته با برگزاری جلسه‌هایی قیمت پسته در شهرستان رفسنجان از ۱۳ هزار تومان به ۳۲ هزار تومان افزایش یافت تا کشاورزان با مشکل مواجه نشوند.!!!

  کنتور نمیندازه ادامه بدهید…

 2. کشاورز بدبخت گفت:

  کاش جناب استاندار در کنار سر زدن به مالکین کلان و متمول یه سری به مالکین خرده هم میزدند و از مشکلات باغداران و کشاورزان قشر پایین تر هم بازدید و به مشکلات مردم واقعی آگاه می شدند…

 3. محسن گفت:

  با سلام
  یعنی یه مشاور کنار استاندار نیست توجیهش کنه حجم باغات از ٨٠ بشه ٢٠ هکتار بعد از کی کم بشه این خلق چکار کنن؟
  لیتراژ چاهای اگاه شصت لیتر و مردم خرده مالک شهید داده زخم خورده تلمبشون ١٢ لبتر اب می کشه!!!
  معنی اعتدال رو فهمیدیم. اقای استاندار. بفکر راه انداختن چهار تا صنایع جنبی باش برادر
  ممنون میشم واقعا
  خانه حاج اقا علی چقد اشتغال ایجاد میکنه؟ درامد ناخالص ملی رو چقد افزایش میده؟

نظر خود را بگذارید